Poslouchejte ! Dejte si dát zahrát některou z našich písniček zde

Co je u nás nového ? aneb Zpráva o činnosti

KOMENTÁŘE

18.11.2023 jsme spolu s hosty Alešem a Sašou zahráli a zazpívali v příjemné atmosféře restaurace U Kamila v budově říčanského nádraží.

11.11.2023 Na Martina jsme se vrátili do Uhříněvsi a místa, kde jsme před 20 lety měli svatební hostinu, dnes se to jmenuje Boor Steak Restaurant, a jako Duo DAST jsme v malém, ale moc hezkém prostředí zahráli a zavzpomínali za přítomnosti našich přátel i martinských hostů.

12.08.2023 Na Alešových padesátinách jsme se pokusili svojí troškou do mlýna přispět ke skvělému a velmi příjemnému průběhu oslavy, což se nám myslím podařilo, přestože jsme vše hráli v podstatě z voleje. S atmosférou ladily i názvy některých písniček jako "Mám radost" nebo "A pak".

14.11.2022 jsme v restauraci U Jermařů v Říčanech hráli už jako HOM-BRE Memoriál (nebo chcete-li Duo DAST) s několika dalšími muzikanty písničky z trampské a country klasiky. Jako obvykle na této štaci bylo plně obsazeno a publikum se velmi dobře bavilo.

28.03.2021. Musíme opravit naši predikci z rozhovoru s Milanem Schmidtem v pořadu Srdcem v country na vlnách Country Radia z podzimu 2019, kdy jsme ještě doufali, že kapela Hom-Bre bude nadále dosavadním způsobem pokračovat. Přišel covid a po 14 letech plodné a intenzivní existence kapely rozhodl, že nebude. Minimálně dojde k personální redukci a radikálnímu omezení veřejných vystoupení. Momentálně plánujeme natočení klipu v původní sestavě a až se situace zlepší, uvidíme co dál. Výběr z našich písniček si můžete poslechnout na volbě HUDBA. Všem příznivcům děkujeme, přejeme hezký poslech, zdraví a pevné nervy !

10.09.2020. 90 let je požehnaný věk, a to nejen u lidí, ale i u tradic, spolků nebo kamarádských uskupení. 5. září 2020 oslavila devadesádé výročí svého založení trampská a sportovní osada "Old Wanderers" neboli Staří Tuláci z malebného a dodnes i světem ještě trochu pozapomentého údolí poblíž Třebohostic. Když nás šerif osady Jarda Čech oslovil, zda bychom mohli při oslavě tohoto výročí zahrát, neváhali jsme ani chvilku. K této osadě máme totiž Dáša i já vřelý vztah z mládí a dodnes máme v paměti sportovní i společnská setkání mezi "Vandráky" a osadami, kam jsme oba v mládí patřili, tedy Old Winipeg a Hujara v oblasti Babic U Říčan. Oslava výročí přímo v centru osady to byla opravdu důstojná, všechna čest organizátorům a snad jsme k jejímu příjemnému průběhu přispěli svými písničkami i my, zejména když nás posílili naši kamarádi - Honza "Rychňa" na baskytaru a Jana "Zajda" na housle. Byla to pro nás jedna z mála letošních veřejných hudebních produkcí a zároveň i příjemné zpestření koronavirového období. Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

25.05.2020. Pokud by vám po dobu restrikcí vyhlášených kvůli epidemii covid-19 chyběly naše písníčky, můžete si zatím aspoň některé z nich poslechnout na tlačítku HUDBA v základním menu vlevo.

28.03.2020. Ten kulatý rok nám přinesl spoustu překvapení včetně těch méně příjemných. Postupně jsme museli odříkat jednotlivá vystoupení. První dne 13.2. kvůli onemocnění v kapele, druhé dne 12.3. kvůli mému pochroumanému kolenu, třetí - ples 28.3. z organizačních důvodů a pak přišel coronavirus a zrušil nám vše, co jsme měli na první pololetí 2020 připraveno. Carpe Diem 25.3., velikonoční hraní, nereálný už se dnes jeví i termín 14.5. Brnkáme si doma, všechny vás zdravíme a doufáme, že se po té kalamitě opět ve zdraví sejdeme.

28.11.2019. Všem, kteří ve středu 27.11. zcela zaplnili hlediště kavárenského hudebního klubu Carpe Diem v Praze na Floře, děkujeme za jejich příspěvek k příjemnému průběhu večera. Za kapelu mohu říci, že před takovým publikem se nám hrálo opravdu skvěle. Příští setkání s námi zde bude až 25. března 2020, ale ono to uteče. Těšíme se na vás.

17.10.2019. Kdo přišel ve zmíněný čtvrtek večer do klubu Beton na Roztylech, rozhodně nelitoval a dalo by se to říci i obráceně. Kapela totiž po delší době hrála opět v plném složení a bylo to skvělé.

28.09.2019 odvysílalo Country Radio rozhovor s členy kapely Hom-Bre proložený několika našimi vlastními písničkami. Záznam rozhovoru si můžte poslechnout zde.

21.08.2019. Dobročinný koncert Hom-Bre v Dobřejovicích na pietním shromáždění k 51. výročí sovětské okupace v r. 1968. Pořadatelem byl Milion chvilek - Říčansko. Symbolickou píseň "Jednou budem dál" s námi zazpíval senátor Jiří Drahoš. Skvělé projevy pak přednesli kromě něho i občanský aktivista Fedor Gál, poslankyně Věra Kovářová, politici František Laudát a Terezie Radoměřská, Veronika Vendlová za Milion chvilek, místostarosta Dobřejovic Ing. Chvátal, Václav Němec z filosofické fakulty UK, šéfredaktor webu Manipulátoři.cz Jan Cemper a další. Státní hymnu zazpívali Dagmar Pecková s J. Drahošem. Závěr obstarala bigbeatová skupina SKY-ROX.

27.07.2019. Oslava kulatých narozenin dvou jubilantů ve sportovním areálu Strašín. Když je fajn publikum, ani si nevšimnete, že hrajete téměř sedm hodin.

20.07.2019. Příjemný "Open Air" večírek jsme absolvovali ve formátu "Dva z HOM-BRE (resp. Duo DAST)" v krásném přírodním prostředí u penzionu "U lávky" v Květnici. Přivítaly nás labutě a dokonce i vydry z přilehlého jezera a v neposlední řadě i pozorný majitel. Vše potřebné pro kapelu bylo pečlivě a s rozmyslem připraveno, včetně speciálních jídelních lístků a propagace vůbec. Početné publikum velmi dobře přijalo náš průřezový repertoár obsahující country, swing, jazz, rock-and-roll, pop i klasické evergreeny. Odměnilo se nám častým potleskem a my jemu zase podloužením produkce téměř o hodinu.

24.05.2019. Kompletní sestava HOM-BRE zahrála fajn lidem ve stylovém prostředí hotelu Lázně Vráž. Večer s tancem a písničkami na přání se všem zdál příliš krátký.

17.05.2019. V krásném areálu Městských hradeb v Nymburce jsme ve tříčlenné sestavě zahájili festival RockPopFest. Počasí po dlouhé době ukázalo svou přívětivou tvář, na podiu sice trochu foukalo, zato zvuk byl naprosto perfektní. Kromě postupně přicházejících festivalových hostů nám zatleskali i zvukaři.

10.05.2019. V klubu na Strašíně jsme mezi hosty přivítali i našeho dávného kamaráda žijícího v Kalifornii, který si pak s námi zahrál na kytaru několik písniček z našeho mládí. Došlo i na tanec a v této souvislosti i na vzpomínku na Dášiného tátu "Péťu", vlastním jménem J. A. Trubače, který byl svého času nejznámějším a nejvyhledávanějším pražským tanečním mistrem. Spolu s jeho kamarádem z trampské osady Winipeg, Ádou Vodrážkou, který se později uchýlil do Kanady, také kdysi napsali swingovou písničku s názvem "Šilhavý mariňák". Její obnovenou premiérou jsme odstartovali taneční část večera. Dáša pak kromě hudebního doprovodu a zpěvu, stačila ještě profesionálně poradit tančícím, jak správně uchopit tango nebo valčík. Večer pak až do půlnoci pokračoval téměř výhradně písničkmi na přání ze všech možných žánrů.

24.04.2019. Pravidelné, tentokrát svatojiřské, setkání přátel kapely v našem oblíbeném hudebním klubu Carpe Diem mělo jako vždy pohodový průběh. Zúčastnili se i naši zahraniční kamarádi a vypadá to, že díky dalšímu kamarádovi budeme opět po čase mít i kvalitní video a foto dokumentaci.

06.04.2019. Na svatbě v luxusní vile Kajetánka v Břevnově jsme se potkali s velmi příjemným publikem a ani nám nepřišlo, že jsme zde hráli téměř 6 hodin.

11.03.2019. V letošním roce vrcíme činnost kapely do původních kolejí co se týče rozsahu a počtu akcí. Zhruba jednou měsíčně se představíme s celou kapelou ve 4-5 členech a nově jsme přidali vystoupení ve formátu "Dva z Hom-Bre", pouze ve dvou s nástroji klávesy a doprovodná kytara, určené pro komornější prostory. Zatím se takto prezentujeme v nám blízkých destinacích - "Klubu přátel Strašína" a "Hostince v Doubku".

31.12.2018. Carpe Diem 28.11. a předvánoční večírek v klubu přátel Strašína 19.12. byly naše poslední letošní akce. Děkujeme všem posluchačům za přízeň v r. 2018 a přejeme vše nej do r. 2019 !

09.09.2018. Během května a června jsme nakonec odhráli tři akce v Dubči, Carpe Diem a Vráži u Písku. Do sestavy se po čase vrátil Šimon se ságem a sólovou kytarou a se Sašou opět vytvořili perfektní dechové duo. I tak jsme museli z různých důvodů naši veřejnou aktivitu redukovat. Nejbližší další vystoupení kapely bude až 28. listopadu 2018 v Carpe Diem.

20.01.2018. Pro onemocnění v kapele jsme museli zrušit vystoupení plánovaná na leden až duben 2018. O dalších akcích budeme včas informovat.

17.01.2018. To, že jsme se tady na delší dobu odmlčeli, rozhodně neznamená, že bychom přestali hrát a koncertovat. Pravda, ve druhém pololetí 2017 jsme odhráli pouze 7 veřejných vystoupení, protože více nám nedovolily pracovní povinnosti, další veřejné aktivity související s občanskou společností a trochu také nutná péče o naše zdraví. Předpokládáme, že zhruba od března 2018 opět oživíme činnost na plné obrátky ve spolupráci s naší agenturou ForFun. O sjednaných koncertech a vystoupeních budeme včas informovat. Přejeme vám i sobě dobrý a nadějný jubilejní rok 2018 !

17.06.2017 byl nejchladněnjší den měsíce června a trochu nám zkomplikoval vystoupení Na zastávce, kde se hraje ve venkovním prostoru krytém střechou. Nakonec vše dopadlo dobře, viz komentář v rubrice Ohlasy. Den naší další produkce zde připadl na 19.08.2017, což měl být podle předpovědi zase nejstudenější den celých prázdnin. Naštěstí se předpověď tak úplně nevyplnila a ukázalo se to už při odpoledním setkání prezidentského kandidáta Drahoše se svými podporovateli na Žlutých lázních v Praze, jehož jsme měli tu čest se zúčastnit. Bylo to krásné odpoledne umocněné tím, že prof. Drahoš oznámil, že už disponuje více než 78 tis. podpisy pro jeho kandidaturu. Ani večer při hraní nám počasí nijak nepřekáželo. Obavy se prostě nenaplnily a snad to tak bude i při prezidentské volbě.

V měsících červnu a červenci 2017 jsme měli tři zdařilá vystoupení v Říčanech Na Rychtě a Na zastávce. Od loňského jubilejního koncertu k 10. výročí kapely nějak nestíháme pořizovat fotodokumentaci, zvukové záznamy ani videa. Zjednat nápravu si uložil sám kapelník. Taktéž by se už brzo měla objevit živá nahrávka z uvedeného slavnostního koncertu, která se momentálně stále ještě nachází ve střižně.

V únoru, březnu, dubnu a květnu jsme odehráli několik koncertů v Říčanech, klubu Carpe Diem v Praze a Lázních Toušeň. Plánovanou akci v hudebním klubu U Holečků jsme museli kvůli pracovnímu zaneprázdnění členů kapely zrušit. Srdečně zveme všechny naše příznivce do klubu Carpe Diem dne 31.5.2017 na poslední předprázdninové vystoupení zde. Program na 2. pololetí 2017 včas zveřejníme.

25.01.2017 se do hudebního klubu "Carpe Diem" dostavil skoro celý fanklub a velmi přispěl k dobré náladě i k solidnímu výkonu kapely. Po delší době se objevil i "mořský vlk" Karlík v doprovodu dvou dam a jako vždy s květinami.

14.12.2016 jsme se v hudebním klubu "U Holečků" rozloučili s rokem 2016 a zároveň představili CD Michala Rudolfa nazvané "Pozdní sběr", na kterém zpívá světové hity s jeho vlastními, velmi podařenými texty. Několik z nich Michal zazpíval za doprovodu HOM-BRE a sklidil zasloužené ovace.

10.12.2016 jsme v restauraci Sport v Říčanech hráli v improvizované sestavě v podstatě jen ve dvou doplněni kamarádkou Janou na housle. Od druhé serie se dostavil Vilda se svojí parádní foukačkou. Vznikl tak neplánovaný džemík a ad hoc jsme vystřihli i několik trojhlasých vokálů. Dostavilo se i pár našich přátel, tančilo se a vládla příjemná předvánoční nálada, ke které přispěl i vedoucí restaurace.

29.10.2016 v restauraci Sport v Říčanech jsme poprvé v kariéře pro onemocnění dalších členů kapely hráli jako duo HOM-BRE. Díky sympatickým hostům a dobré akustice sálu to byl velmi zdařilý večírek.

28.09.2016 na Václava jsme svoji "troškou do mlýna" přispěli ke zdárnému průběhu besedy pořádané občanskou iniciativou Kroměřížská výzva v restauraci Sport v Říčanech. Besedovali mj. Hana Marvanová, Pavel Fischer a Jan Hartl.

06.08.2016 v sobotu jsme hráli v příjemném a sympatickém prostředí restaurace Na Rychtě v Říčanech. Publikum skvělé, končili jsme hodinu po půlnoci. Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

16.07.2016 v sobotu se uskutečnil slavnostní koncert k 10. výročí kapely v restauraci Na lišce v Uhříněvsi. Plný sál se dobře bavil, tančilo se a ráz večera nenarušily ani exhibice kapely v papírových čepicích, ani projevy kapelníka či zdravice hostů, zejména když se vše odehrálo na vtipné bázi. Zakládající a dlouholetý člen legendární skupiny Rangers a hlavně kamarád Jirka Veisser zazpíval pár kousků zs svého alba "Žiju, jak se dá" a za vokálního doprovodu Dáši a Standy několik klasických Rangers pecek. Za hudební agenturu ForFun, která mj. produkuje i HOM-BRE, pohovořil její šéf Aleš a zároveň uvedl duo Covers For Country Lovers, které vystoupilo se zajímavým programem stylizovaným do moderní country. Fotodokumentaci zachycující průběh večera naleznete zde.

16.04.2016 jsme v hospodě "Na kopečku" v Babicích způsobili menší pozdvižení, které rychle přešlo v malou taneční zábavu. Publikum v této hospodě zvyklé na pravidelné večery s muzikou stylu "tramp-grass" a staré country spontánně reagovalo zejména na klasické swingovky a další "pecky" v podání trubky a saxofonu Saši a Šimona. Glen Miller, Louis Armstrong, Duke Elington nebo i Petr Skoumal a další měli úspěch.