Živou hudbu pro každou příležitost
můžete objednat zde

... a poslouchejte ! Chcete-li si dát zahrát některou z našich písniček, objednejte zde

Co je u nás nového ? aneb Zpráva o činnosti

KOMENTÁŘE

20.01.2018. Pro onemocnění v kapele jsme museli zrušit vystoupení plánovaná na leden až duben 2018. O dalších akcích budeme včas informovat.

17.01.2018. To, že jsme se tady na delší dobu odmlčeli, rozhodně neznamená, že bychom přestali hrát a koncertovat. Pravda, ve druhém pololetí 2017 jsme odhráli pouze 7 veřejných vystoupení, protože více nám nedovolily pracovní povinnosti, další veřejné aktivity související s občanskou společností a trochu také nutná péče o naše zdraví. Předpokládáme, že zhruba od března 2018 opět oživíme činnost na plné obrátky ve spolupráci s naší agenturou ForFun. O sjednaných koncertech a vystoupeních budeme včas informovat. Přejeme vám i sobě dobrý a nadějný jubilejní rok 2018 !

17.06.2017 byl nejchladněnjší den měsíce června a trochu nám zkomplikoval vystoupení Na zastávce, kde se hraje ve venkovním prostoru krytém střechou. Nakonec vše dopadlo dobře, viz komentář v rubrice Ohlasy. Den naší další produkce zde připadl na 19.08.2017, což měl být podle předpovědi zase nejstudenější den celých prázdnin. Naštěstí se předpověď tak úplně nevyplnila a ukázalo se to už při odpoledním setkání prezidentského kandidáta Drahoše se svými podporovateli na Žlutých lázních v Praze, jehož jsme měli tu čest se zúčastnit. Bylo to krásné odpoledne umocněné tím, že prof. Drahoš oznámil, že už disponuje více než 78 tis. podpisy pro jeho kandidaturu. Ani večer při hraní nám počasí nijak nepřekáželo. Obavy se prostě nenaplnily a snad to tak bude i při prezidentské volbě.

V měsících červnu a červenci 2017 jsme měli tři zdařilá vystoupení v Říčanech Na Rychtě a Na zastávce. Sjednané akce do konce r. 2017 jsou uvedeny v rubrice Koncerty. Od loňského jubilejního koncertu k 10. výročí kapely nějak nestíháme pořizovat fotodokumentaci, zvukové záznamy ani videa. Zjednat nápravu si uložil sám kapelník. Taktéž by se už brzo měla objevit živá nahrávka z uvedeného slavnostního koncertu, která se momentálně stále ještě nachází ve střižně.

V únoru, březnu, dubnu a květnu jsme odehráli několik koncertů v Říčanech, klubu Carpe Diem v Praze a Lázních Toušeň. Plánovanou akci v hudebním klubu U Holečků jsme museli kvůli pracovnímu zaneprázdnění členů kapely zrušit. Srdečně zveme všechny naše příznivce do klubu Carpe Diem dne 31.5.2017 na poslední předprázdninové vystoupení zde. Program na 2. pololetí 2017 včas zveřejníme.

25.01.2017 se do hudebního klubu "Carpe Diem" dostavil skoro celý fanklub a velmi přispěl k dobré náladě i k solidnímu výkonu kapely. Po delší době se objevil i "mořský vlk" Karlík v doprovodu dvou dam a jako vždy s květinami.

14.12.2016 jsme se v hudebním klubu "U Holečků" rozloučili s rokem 2016 a zároveň představili CD Michala Rudolfa nazvané "Pozdní sběr", na kterém zpívá světové hity s jeho vlastními, velmi podařenými texty. Několik z nich Michal zazpíval za doprovodu HOM-BRE a sklidil zasloužené ovace.

10.12.2016 jsme v restauraci Sport v Říčanech hráli v improvizované sestavě v podstatě jen ve dvou doplněni kamarádkou Janou na housle. Od druhé serie se dostavil Vilda se svojí parádní foukačkou. Vznikl tak neplánovaný džemík a ad hoc jsme vystřihli i několik trojhlasých vokálů. Dostavilo se i pár našich přátel, tančilo se a vládla příjemná předvánoční nálada, ke které přispěl i vedoucí restaurace.

29.10.2016 v restauraci Sport v Říčanech jsme poprvé v kariéře pro onemocnění dalších členů kapely hráli jako duo HOM-BRE. Díky sympatickým hostům a dobré akustice sálu to byl velmi zdařilý večírek.

28.09.2016 na Václava jsme svoji "troškou do mlýna" přispěli ke zdárnému průběhu besedy pořádané občanskou iniciativou Kroměřížská výzva v restauraci Sport v Říčanech. Besedovali mj. Hana Marvanová, Pavel Fischer a Jan Hartl.

06.08.2016 v sobotu jsme hráli v příjemném a sympatickém prostředí restaurace Na Rychtě v Říčanech. Publikum skvělé, končili jsme hodinu po půlnoci. Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

16.07.2016 v sobotu se uskutečnil slavnostní koncert k 10. výročí kapely v restauraci Na lišce v Uhříněvsi. Plný sál se dobře bavil, tančilo se a ráz večera nenarušily ani exhibice kapely v papírových čepicích, ani projevy kapelníka či zdravice hostů, zejména když se vše odehrálo na vtipné bázi. Zakládající a dlouholetý člen legendární skupiny Rangers a hlavně kamarád Jirka Veisser zazpíval pár kousků zs svého alba "Žiju, jak se dá" a za vokálního doprovodu Dáši a Standy několik klasických Rangers pecek. Za hudební agenturu ForFun, která mj. produkuje i HOM-BRE, pohovořil její šéf Aleš a zároveň uvedl duo Covers For Country Lovers, které vystoupilo se zajímavým programem stylizovaným do moderní country. Fotodokumentaci zachycující průběh večera naleznete zde.

16.04.2016 jsme v hospodě "Na kopečku" v Babicích způsobili menší pozdvižení, které rychle přešlo v malou taneční zábavu. Publikum v této hospodě zvyklé na pravidelné večery s muzikou stylu "tramp-grass" a staré country spontánně reagovalo zejména na klasické swingovky a další "pecky" v podání trubky a saxofonu Saši a Šimona. Glen Miller, Louis Armstrong, Duke Elington nebo i Petr Skoumal a další měli úspěch.

12.03.2016 Tankovna "Na lišce" Uhříněves
Sestava s Vildou a Sašou se zasloužila o dobrou prezentaci kapely publiku, které nás dosud neznalo. Ohlasy byly velmi příznivé. Uvidíme příště tj. 18.6., kdy zde opět hrajeme, shodou okolností den po kapele Tomgrass Band, která je zde velmi populární.

24.02.2016 Music Club "U Holečků"
V novém roce už celkem standardně budeme vystupovat bez Honzy Marxta a jen občas se Šimonem. Oba utlumili svou činnost z rodinných důvodů. Zatímco v Carpe Diem 27.01.2016 jsme to odehráli ve čtyřech (Dáša, Standa, Saša a Michal), U Holečků nás posílil Vilda Roubíček, jehož foukačky se citlivě shodly se Sašovou trubkou a aby toho nebylo málo, na závěr pěkně zazpíval. Domluvili jsme se na jeho dalším hostování.

09.12.2015 V redukované sestavě (bez Šimona a už bez Honzy) jsme v Music Clubu "U Holečků" důstojně zakončili letošní koncertní sezónu. Purpuru s námi zpíval celý sál, tentokrát velice slušně zaplněný, což si pochvaloval i šéf klubu Taras, který kromě toho i perfektně (jak jinak) zvučil. Příště zde 24.2.2016. Užijte si všichni hezké a pohodové Vánoce a zachovejte nám přízeň i v nadcházejícím roce 2016.

25.11.2015 Skvělá nálada provázela druhé vystoupení v klubu Carpe Diem, bohužel jsme nestihli pořídit fotodokumentaci ani zvukovou nahrávku (škoda), přestože obé jsme měli v plánu. Tak můžeme ukázat jen pár růží nikoliv pro smutnou paní (tato písnička také během večera zazněla), ale pro veselou kapelu a také další květiny i adventní věnec, které jsme od našich milých a věrných příznivců obdrželi. Moc děkujeme !

21.10.2015 Až překvapivě příjemná premiera v klubu Carpe Diem, přes počáteční boj s úplně novou aparaturou (vypomohl místní zvukař Michal), i přes postupné přicházení muzikantů, což nakonec vypadalo jako záměr, protože projev kapely gradoval až do swingových a jazzových skladeb, které nesmírně obohatil hostující saxofonista Filip jako poslední příchozí.

14.10.2015 Slušná účast posluchačů, kteří chválili sál, kuchyni i kapelu, příjemná atmosféra a v neposlední řadě i výborná akustika a profesionální zvučení šéfem klubu, tedy samá pozitiva provázela naše úvodní vystoupení v hudebním klubu "U Holečků".

30.09.2015 Důstojné rozloučení s klubem "U vodárny", kde jsme poprvé hráli 21.1.2008 a pak dalších téměř 8 let. Toto bylo 51. a zřejmě i poslední naše vystoupení v tomto klubu. Díky vám všem, kteří jste přišli, zcela zaplnili sál a přispěli k parádní atmosféře. Děkujeme také našemu bývalému členu Honzovi Rychnovskému za jeho milé vystoupení v okénku hostů. Na rozloučenou jsme si zazpívali známou písničku Vlasty Redla s vlastním textem nazvanou Sbohem Vodárnečko, jejíž formu jsme nazvali odstaveníčko.

10.09.2015 Po nedávné Šimonově promoci (gratulujeme) bych si dovolil malou statistiku. Sir Winston sice tvrdil, že věří pouze statistice, kterou si zfalšuje sám, ale tady prokazatelně o žádné falsum nejde. Procento promovaných inženýrů v naší kapele se díky Šimonovi vyhouplo na 83,3 %. To myslím neměli ani Rangers.

03.09.2015 Na vědomost se dává, že jsme na základě iniciativy kamaráda Ládi Zahradníka dohodli vystoupení na nové štaci v restauraci "U Holečků" v Liboci. První se uskuteční ve středu 14. října 2015 od 19 h. Přijďte včas, protože program zde trvá pouze do 22 hod. Těšíme se na vás.

03.06.2015 jsme v klubu "U vodárny" spolu s našimi příznivci zakončili náš program na první pololetí 2015. Kapela nastoupila v kompletním složení a taktéž fanklub. Výsledkem byl úžasný hudební večer se spoustou potlesku a pochval z publika, týkajících se zejména skvělých dechových pasáží trubka-saxofon Saši a Šimona, Honzovy přesné basy a Dášina výborného zpěvu. Skoro nám bylo líto, že se zde sejdeme zase až koncem září.

20.05.2015 jsme v Hrnčířské hospůdce, po delším marodění, kvůli kterému jsme museli pár vystoupení zrušit, zažili opět velice příjemný večer spojený s oslavou významných "kulatin". Na počest a přání oslavence jsme zahráli mj. i americký tradicionál "Row The Boat Ashore", který kdysi s textem Ivo Fischera pod názvem "Michael" (shoduje se s křestním jménem oslavence) nazpíval Waldemar Matuška. Celé naše vystoupení se setkalo s příznivým ohlasem, přítomní se dobře bavili a hodně tančili. Do Hrnčíř se nepochybně budeme vždy rádi vracet.

17.04.2015 jsme v hostinci U Antošů v Jirnech vystoupili s naším country-swingovým programem. Návštěvnost byla z důvodů, které bych nechtěl příliš rozebírat, slabá. Ti, co přišli, včetně našich známých, se výborně bavili, tančili a bylo zřejmé, že se jim naše muzika líbí. Konec konců to říkali nahlas. Na druhé straně naprostý nezájem projevili majitel i osazenstvo hospody. Závěrečné opilecké řeči jednoho "místňáka" jen potvrdily, že tentokrát jsme byli na špatném místě.

18.03.2015 jsme se podíleli na tradičním jazzovém večeru v pizerii Trincea v Úvalech jako hosté skvělého jazzového uskupení Franty Havlíčka. Zpívali Dáša, Standa a Michal, výborně troubil Saša.

06.03.2015 v pátek jsme v říčanské hospůdce U Jermařů spolu se Zajdovými způsobili zase trochu rozruch. Zajdové (jsou na většině fotek) se na bendžo a housle překonávali a my jsme jim myslím úspěšně sekundovali. Výsledkem byl (jako již tradičně) bujarý a veselý večírek.

25.05.2015 V den smutného 67. výročí komunistického puče (jinak tzv. Vítězného února) jsme se v Country klubu restaurace U vodárny snažili být veselí a moc na to nemyslet. Snad jsme přítomné pobavili (vypadali tak), ale v souvislosti s událostmi na Ukrajině mě přesto zamrazilo při pomyšlení, že by si Rusko u nás chtělo dát repete. Toho snad bohdá nebude. Hlava mi nebere, že někteří naši spoluobčané by si to snad přáli. Ještě, že máme tu muziku.

31.01.2015 jsme hráli v Kulturním domě v Čerčanech na hasičském plese pořádaném místním SDH. Byli jsme v kompletní sestavě i bicími a velkou aparaturou, která ovšem musela být nastavena na plný výkon, aby zvládla mimořádnou výšku a členitost sálu. V první serii navíc zazlobil jeden z mikrofonů. Po jeho výměně se zvuk zlepšil, ale ozvěna sálu zůstala. Proto se verbální projev mohl někdy zdát méně zřetelný zvláště v zadní části sálu. Od 20 do 03 hodin jsme s minimálními přestávkami odehráli 85 tanečních skladeb od lidovek, přes taneční klasiku, swing, jazz až po současný popík. Z projevu kapely lze vyzdvihnout perfektní dechy (saxofon a trubka), výborný Dášin zpěv a slušné bicí.

28.01.2015 jsme se v klubu restaurace U vodárny poprvé v roce 2015 sešli se svými věrnými příznivci. Atmosféra byla komorní, ale o to více srdečná. Děkujeme za květiny i za častý potlesk.

06.12.2014 Benická hospůdka je to pouze podle názvu. Jedná se o poměrně velkou, pěknou a architektonicky zajímavě vyřešenou restauraci pro cca 70 hostů s barem, tanečním parketem, vhodným místem pro kapelu a dobrou akustikou. S paní šéfovou restaurace (i s hosty) jsme si také "padli do oka", takže celkem idylka, bohužel její působení zde končí a co bude s restaurací dál se uvidí ...

28.11.2014 nás mile přívítali v Hrnčířích a přestože hlavní oranizátor pan doktor Řemenář byl ve stavu nemocných, jeho kolegové ho důstojně zastoupili nejen při tombole a dražbě. Restaurace bez volného místečka měla výbornou atmosféru, ale tentokrát jsme bohužel nestačili pořídit více fotografií.

26.11.2014 jsme zakončili rok 2014 v Country klubu restaurace U vodárny opravdu důstojně. Plně obsazený sál a dobře se bavící hosté nám byli odměnou. Na dálku, pomocí mobilu, si mohl nemocný Karlík poslechnout své "Karlínské nábřeží", od Blanky V. jsme již tradičně obdrželi krásný adventní věnec a od paní Čechové symbolické jmelí.

19.11.2014 se část naší kapely zúčastnila pravidelného jazzového večera v pizerii Trincea v Úvalech. S vynikající skupinou Franty Havlíčka zde už celkem tradičně zazpívali Dáša a Michal. Jak Michalova klasika s vlastními texty ("Answer Me My Love" a "Chattanooga Choo Choo"), tak zejména Dášin projev ve skladbách "Dvě malá křídla", "Loudá se půlměsíc" a "Čekej tiše" sklidily velké ovace plně obsazeného sálu.

17.10.2014 Hrnčířská hospůdka.
Na závěr velmi příjemného večera spojeného s oslavou narozenin nám bylo nabídnuto podepsat se na památeční zeď, kde se teď nacházíme ve společnosti takových jmen, jakými jsou Pepíček Zíma, Ivan Mládek s Honzou Mrázkem nebo Standa Chmelík s Jitkou Vrbovou.

24.09.2014 Country klub restaurace "U vodárny" Praha - Vinohrady.
Naše pravidelné klubové vystoupení tentokráte obohatil svou přítomností náš kamarád a zakládající člen skupiny Rangers Jirka Veisser. Zazpíval pár písniček ze svého alba "Žiju jak se dá" a spolu s ním jsme si pak zahráli a zazpívali několik známých "pecek" kapely Rangers.

22.08.2014 Restaurace "U Kozlů" Říčany.
Povedený večer v příjemném prostředí venkovní zahrádky uvedené restaurace. Kapela, ač v redukované sestavě bez Honzy a Šimona, byla odměněna častým potleskem a příznivými ohlasy. Hrálo se nám fakt dobře.

15.08.2014 Restaurace "Oliva" Říčany.
Po delší době jsme se zase vrátili do sympatické říčanské restaurace Oliva. Byli jsme téměř v plné sestavě kromě trumpeťáka Saši, příjemným překvapením byli příchozí kamarádi Jirka s Míšou, Martina i některé naše děti. Škoda jen, že se nám „potloukly“ termíny, protože na Jurečku se ve stejnou dobu konal tradiční festival. Takže příští pátek opět v Říčanech, tentokrát v restauraci U Kozlů, je to přímo u nádraží !

09.08.2014 Krkonošské brnkání.
Již tradičně 2. srpnový víkend alespoň část kapely zajela do Krkonoš, kde jsme si v penzionu "U Karla" kromě konzumace skvělých houbových pokrmů užívali i úžasné banjo Pavla a neméně dobrou kytaru Karla Horáka, zahráli jsme si společně i žánry, kterým se poslední dobou příliš nevěnujeme. Bylo to muzikantsky moc příjemné osvěžení. Dáša si pochvalovala, že vyměnila tentokrát klávesy za kytaru a bluegrásek si pěkně užila.

04.07.2014 Restaurace "U Jermařů" Říčany.
Country šraml ve složení část HOM-BRE, duo Zajda a hosté splnil beze zbytku očekávání a nezklamal důvěru v něj kladenou. V režii Petra Zajdy se opět předvedli houslisté Pavel a Jana, dobrou paměť osvědčil při recitacích Olda, rovněž vynikla Dášina kytara a zejména pak její zpěv. Dobře se bavil i přítomný moderátor Coutry Radia Franta Šťastna, který setrval až do závěrečné.

25.06.2014 Klub restaurace "U vodárny" Praha 3 - Vinohrady.
Téměř kompletní kapela (bez Michala, ale už se Šimonem) svým výkonem evidentně potěšila všechny přítomné, soudě podle jejich spontánních reakcí a celkově velmi příjemné a přátelské atmosféry. Zejména perfektně zahrané dechové pasáže Saši a Šimona (trubka a saxofon) a rovněž Dášin zpěv sklidily velký ohlas. Byly i Karlíkovy květiny a jeho "okénko hostů" v duetu s Dášou. Citát jednoho z hostů, který nás slyšel poprvé: "K Vodárně už budu chodit pouze na kapelu HOM-BRE !"

23.04.2014 Klub restaurace "U vodárny" Praha 3 - Vinohrady.
Už tradičně příjemný večer díky zejména našemu fanklubu a kamarádům ze Švýcarska, ale i všem ostatním posluchačům. Zvuk byl tentokrát bez Šimonovy kytary a saxofonu poněkud komornější, o to více vynikli Saša s trubkou (včetně hasičského extempore při skladbě "Volej 150") a přesná basa Honzy Marxta.

05.04.2014 Music Club LEVEL Újezd nad lesy.
Tentokrát zachránil vystoupení náš fanklub. Zdá se, že Újezďáci se až na výjimky do tohoto zařízení nijak zvlášť nehrnou.

26.03.2014 Klub restaurace "U vodárny" Praha 3 - Vinohrady.
Symbolicky jsme se vrátili "ke kořenům". Polovina kapely byla omluvena a tak jsme po dlouhé době hráli zase jen ve třech. Dášu a Standu doplnil také basista Honza, ale tentokrát výborný Honza Marxt. Trochu jsme upravili i repertoár a posluchači to přijali až překvapivě příznivě.

14.03.2014 Hrnčířská hospůdka.
Příjemný večer v útulné hospůdce především díky perfektní organizaci pana doktora Řemenáře a jeho party. Kromě pilného tancování si mohli hosté vychutnat i tombolu a dražbu, pojaté s nezbytným humorem.

01.03.2014 Music Club LEVEL Újezd nad lesy.
Pěkný sál a po Petrově souboji s místním aparátem i nádherný zvuk. V hojném počtu se dostavil náš fanclub, kterému tímto ještě jednou děkujeme. Dobrá práce předsedo, místopředsedo i jednateli ! Příznivé ohlasy ostatních hostů na náš taneční repertoár (viz rubrika OHLASY).

07.02.2014 Rocková hospoda "Na lišce".
Po 7 letech na místě našeho prvního veřejného koncertu. Prostředí a zvuk perfektní, tančilo se a kdo přišel, nelitoval. Avšak pořadatel zcela zanedbal dohodnutou propagaci a pak se divil, že neměl tržbu v řádu desítek tisíc korun. Další termín hraní zde jsme zrušili.

18.01.2014 Hasičský ples Mnichovice.
Po roce jsme se opět vrátili mezi dobrovolné hasiče do restaurace "Krčma" v Mnichovicích. Na těchto velkých akcích obvykle hraje celá kapela včetně bubeníka Aleše, což platilo i tentokrát. Prvně si s námi zahrála i nová posila, basista Honza Marxt, a uvedla se velmi dobře. O dobrý zvuk se jako obv. postaral Petr. Hasiči jako vždy nezklamali, tančilo se a zpívalo, plný sál se vyprázdnil, jen když projížděla Mašinka… Tombola byla bohatá, od mini-marmelády až po 30 m roli plotového pletiva. Závěr dost připomínal film „Hoří, má panenko“, ale naštěstí netekla krev, jen padaly židle, stoly a vše, co na nich bylo. Důležité je, že všichni přežili bál ve zdraví !!